Nuotakos puokštė: atsiradimo istorija ir įdomūs faktai

Nuotakos puokštė: atsiradimo istorija ir įdomūs faktai

Tikriausiai sutiksite su teiginiu, kad vienu svarbiausiu kiekvienos nuotakos aksesuaru tampa jos vestuvinė puokštė. Atrodo, nuo pat tų laikų, kai įsimylėjėliai ėmė tvirtinti savo meilę Dievo ir žmonių akivaizdoje, nuotaka neįsivaizduojama be ypatingos puokštės. Tačiau kaip gi yra iš tiesų?

Blossom Bouquet kviečia savo skaitytojus pasinerti į istoriją ir sužinoti įdomių faktų apie nuotakos puokštės atsiradimą.

* Pradžių pradžia…

Nuotakos puokštės istorija prasidėjo nuo … girliandos! Senovėje moterys pasidabindavo ant kaklo nešiojama gėlių girlianda su prieskonių, žolelių ir česnakų ryšulėliais. Tikėta, kad šis derinys apsaugo nuotaką nuo piktųjų dvasių. O Senovės Graikijoje tokia neįprasta nuotakos puokštė simbolizavo naują gyvybę, viltį ir vaisingumą.

Tradicinė, mums įprasta, puokštė atsirado tik 1840m. Didžiojoje Britanijoje. Vestuvių ceremonijos metu karalienė Viktorija rankose laikė nedidelę medetkų ir … krapų puokštę!

* Kodėl nuotaka meta puokštę?

Šios smagios tradicijos ištakos siekia net XIV a. Tuo meto Anglijoje buvo įprasta vestuvių puotai artėjant prie pabaigos nusiplėšti nuotakos suknelės skiautelę. Netekėjusios merginos tikėjo, kad tai joms atneš meilę ir laimę. Laikui bėgant, vestuvinės suknelės darėsi vis įspūdingesnės ir brangesnės, tad nuotakos kaip įmanydamos stengėsi išvengti jų suplėšymo – gynėsi mėtydamos į svečius viską, kas papuola po ranka. Puikiu variantu tapo nuotakos puokštė, atnešanti sėkmę ir vaisingumą!

Tad ir po daugelio šimtų metų nuotakos meta į netekėjusių draugių būrį savo puokštę – o ją pagavusi mergina tikisi taip pat neužilgo ištekėti.

* Nuotakos puokščių įvairovė

Floristų ir dizainerių fantazija yra beribė, tad ir puokščių įvairovė yra milžiniška ir nuolat didėja. Tarp įdomiausių ir labiausiai paplitusių galima išskirti kelias rūšis.

Natūralios formos puokštė – tarsi lauko gėlių glėbys, gėlių žiedai nedėliojami tvarkingai pagal ilgį ar formą, todėl atrodo labai gaiviai ir natūraliai.

Rutulio formos puokštė – iš gėlių žiedų preciziškai formuojamas rutulys, o stiebai surišami į tvirtą „kojelę“. Tai kiek neįprasta, bet populiari puokštės forma.

Puokštė glamelija – išskirtinis floristų kūrinys! Iš atskirų gėlių žiedlapių meistriškai formuojamas vienas dideli žiedas, atrodantis tikrai įspūdingai. Deja, tokia puokštė yra gan lepi.

Lašo formos puokštė – tai svyrančios puokštės rūšis, savo forma primenanti vandens lašą.

Žinoma, tai tik maža dalelė to, ką sukuria miklios ir patyrusios floristo rankos. Savo vestuvėms norite ypatingos, savo svajonių puokštės? Atsakingai rinkitės specialistą, kuris Jums patars, pasiūlys ir padės išsirinkti.

Blossom Bouquet floristai visuomet pasiruošę sukurti būtent Jums skirtą, unikalią ir nepakartojamą kompoziciją, tobulai derančia prie Jūsų vestuvinio įvaizdžio!

Kurkime unikalias gėlių istorijas kartu!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *