Pasidaryk pats: puokštė per 2 minutes

Ar dažnai susimąstote, kaip kuriamos unikalios gėlių kompozicijos? Kaip teisingai derinti spalvas? Ar kiekvienas galėtų būti floristu?…
O gal bandėte kažką sukurti, bet rezultatas nuvylė?

Nusprendėme pasidalinti su Jumis savo paslaptimis ir atskleisti, kaip sukurti gražią puokštę vos per 2 minutes!

Pirmiausia, pasirinkite mėgstamas gėles ir apsispręskite dėl puokštės formos. Kai gėlės išrinktos – seka sudėtingesnė užduotis – sukurti spalviškai subalansuotą kompoziciją. Nepamainomas dalykas floristikoje yra spalvų spektras, laikomas pagrindine spalvų derinimo priemone. Klasikinį spalvų spektrą sudaro pagrindinės (raudona, geltona, mėlyna) ir antrinės (oranžine, žydra, violetinė ir purpurinė) spalvos. O pagal šilumos ir šalčio įspūdį spalvos grupuojamos į šiltas ir šaltas.

Kuriant kompozicijas paprastai remiamasi spalvų derinimo taisyklėmis. Verta žinoti, kad:

  • geriausiai atrodo greta esančios spalvos, juolab, kad derinami yra įvairaus sodrumo atspalviai. Tai paprasčiausias bei patikimiausias būdas nesuklysti, sukurti harmoningą derinį – kompozicija gaunasi klasikinė, rami ir santūri.
  • kitas būdas – spalvų derinimas kontrasto principu – pasirenkamos spalvos rate yra viena priešais kitą (geltona ir žalia, mėlyna ir oranžinė) – tokia kompozicija yra ryški, kupina gyvybės ir nuteikianti optimistiškai. Kita vertus, atsiranda rizika, kad tokia puokštė atrodys dirbtinai, tad naujokams patarčiau būti atsargiems ir verčiau rinktis pastelines, ramesnes spalvas.
  • laikantis monochromatinės harmonijos principų pirmenybė teikiama vienai spalvai, bet naudojami įvairūs jos atspalviai – puokštės gaunasi labai švelnios ir romantiškos.
  • rečiau naudojama – polichromatinė spalvų gama – kaip sufleruoja pavadinimas, kompozicijoje naudojamos visos spalvų spektro spalvos. Tačiau tai ganėtinai rizikingas būdas ir nevisada tinkamas naujokų praktikai, nebent tai būtų lauko gėlių puokštė.

Nesudėtingo dizaino puokštei sukurti Jums prireiks rožių bei kelių šakelių eustomų, frezijų ir eukalipto. Prieš pradedami įgyvendinti savo viziją, paruoškite gėles – pašalinkite lapus, nereikalingas šakeles. Tuomet ratu vieną šalia kitos dėliokite gėles, šiek tiek kryžiuodami stiebus.  Pasiekę akį džiuginantį rezultatą, puokštę perriškite dailiu kaspinu, žirklėmis sulyginkite visus kotelius ir… originali puokštė sukurta!

Tokią puokštę galite dovanoti artimiesiems ar draugams bet kokia proga, jie tikrai liks maloniai nustebinti. Be to, rankų darbo puoštė – tai ypatinga dovana, pripildyta Jūsų rankų šilumos ir nuoširdžiausių jausmų.

Visą veiksmų seką galite pamatyti peržiūrėję mūsų video pamoką:

Norite sužinoti daugiau floristikos gudrybių? Aplankykite mus Blossom Bouquet studijoje adresu Turgaus a. 12, Klaipėda.

Tiesiog reikia puokštės? Užsisakykite pas mus!