Gražios, bet… nepasiekiamos. Rečiausios ir brangiausios pasaulio gėlės

Šiais laikais neretai tenka girdėti, kad viskas turi savo kainą, maža to, įvardijamos sumos pasitaiko nesuvokiamo dydžio. Floristikos pasaulyje taip pat sutinkami tokie „perliukai“ – tai rečiausios ir todėl brangiausios pasaulio gėlės. Jūsų dėmesiui pristatome brangiausių pasaulio gėlių penketuką – sužinokite, kokia gėlė puikuojasi sąrašo viršuje.

5 vieta. Tikrasis krokas.

Tikrasis krokas – įdomus ir brangus augalas – iš jo ryškiai geltonų žiedo purkų gaminamas brangiausias pasaulyje prieskonis šafranas. Šafranas yra naudojamas medicinoje, parfumerijoje bei kulinarijoje. Geriausios kokybės prieskonio kaina siekia net 8 tūkst. eurų už kilogramą, nenuostabu, juk 500g prieskonio pagaminti sunaudojama apie 80 tūkst. kroko žiedų, surenkamų rankiniu būdu! Tikrojo kroko žiedų kilogramo kaina – nuo 2,5 tūkst. eurų.

4 vieta. Auksinė Kinabalu orchidėja.

Auksinė Kinabalu orchidėja – dar viena gėlė, stebinanti savo unikalumu ir kaina. Jos pavadinimas, dar žinomas kaip Kinabalu auksas, atsirado dėl to, kad ši gėlė auginama tik Malaizijos Kinabalu Nacionaliniame parke. Dėl ypatingo reiklumo auginimo sąlygoms Kinabalu orchidėja yra ant išnykimo slenksčio. Kaina – 6 tūkst. dolerių.

3 vieta. Shenzhen Nonghe orchidėja.

Sekanti retenybė taip pat priklauso orchidėjų šeimai – tai Shenzhen Nongke orchidėja. Jos istorija prasidėjo Kinijoje, po 8 metus trūkusio kūrybos proceso. Ši gėlė nesutinkama gamtoje, nes jos atsiradimas tai žmogaus kruopštaus ir ilgo darbo rezultatas. Simboliška, kad Shenzhen Nonghe orchidėja ir žiedais puikuojasi tik kas 8 metus. Parduota už 202 tūkst. dolerių.

2 vieta. Džiuljetos rožė.

Kita reta gėlė yra Džiuljetos rožė – šiai rožių veislei sukurti prireikė net 15 metų ir 3 mln svarų sterlingų! Ši gėlė žinoma kaip visų laikų brangiausiai parduota rožė – 2006 metais pristatymo metu jos kaina siekė 5 mln. dolerių.

1 vieta. Kadupul gėlė.

Rečiausių gėlių sąrašo viršūnėje puikuojasi unikalioji Kadupul gėlė, auganti Šri Lankoje. Jos išskirtinumą lemia itin trumpas žydėjimo laikotarpis – vos pora valandų po vidurnakčio. Ši gėlė, pelnytai dar vadinama „Nakties karaliene“, yra neįkainojama, nes jos paprasčiausiai negalima nuskinti, o ir žydėjimo momentas nenuspėjamas.

Pasaulis kupinas įdomiausių brangiai kainuojančių dalykų, tačiau nepamirškime, kad vis dėlto gražiausi dalykai yra matomi širdimi… Nesvarbu, kiek kainuoja gėlė – jei ji dovanojama nuoširdžiai ir su meile, jos vertė tampa neįkainojama. Nesivaikykite materialumo ir būtinai dovanokite gėlių!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *