Gėlių suderinamumas puokštėje

Dažniausiai užtenka vieno žvilgsnio ir kaip mat susidarome pirmąjį įspūdį – tarsi įrašome dalykus į patinkančių / nepatinkančių sąrašą. Taip pat nutinka ir pamačius gėles ar puokštes, apsižvalgę gėlių parduotuvėje iškart suprantame, kad kai kurios kompozicijos visai „netraukia“.

Taip nutinka ne vien dėl asmeninio ar savito grožio bei stiliaus suvokimo. Kartais gėlių puokštėje surištos gėlės tiesiog „nesugyvena“ tarpusavyje, tarsi pjaunasi. Maža to, kad tokia puokštė neatrodo harmoningai ir patraukliai, jos gyvavimo laikas taip pat ženkliai sutrumpėja – pamerktos gėlės į vandenį išleidžia sultis, kurių sudėtis neretai tampa pražūtinga kitiems žiedams.

Patyrę floristai žino, kad ne visas gėles galima įkurdinti vienoje puokštėje. Kitų gėlių „kaimynystės“ nemėgsta gvazdikai, gerberos, kalijos, lelijos, narcizai, tulpės – šios gėlės paprastai laikomos pakankamai savarankiškomis ir puikiai atrodo tiesiog papildytos žaluma. Gėlių karaliene tituluojama rožė, nors dažnai ir naudojama kuriant puokštes, pamerkta su kitomis gėlėmis nuvysta žymiai greičiau.

Siekiant sukurti gražią ir patvarią puokštę patariama derinti panašių faktūrų ir savybių gėles, didesnius išraiškingesnius žiedus papildant mažesniais, kuklesniais. Pavyzdžiui, bijūnus galima derinti su hortenzijomis ar frezijomis, saulėgrąžas – su chrizantemomis ar irisais, irisai taip pat puikiai derės su levandomis.

Floristika – tai įdomus bei sudėtingas mokslas, tad gėlių dekoro, puokščių ar kompozicijų kūrimą verčiau patikėti specialistams. Mūsų floristai puikiai išmano gėlių komponavimo subtilybes bei nuolat domisi naujausiomis tendencijomis, naujovėmis floristikos pasaulyje. Garantuojame, kad gautu rezultatu liksite patenkinti, o mūsų kurta puokštė džiugins Jus ilgą laiką.

Kviečiame apsižvalgyti mūsų darbų galerijoje!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *